Ubytovanie v Pardubiciach - hotely a penzióny v Pardubiciach a okolí

Pardubice – informácie o meste

„Mesto perníkov“ sa nachádza  vo východných Čechách, takmer v pomyselnom strede Českej republiky. Mesto sa vyvíja na dôležitej sieti železničných tratí, ktoré spájajú moravské veľkomestá s Prahou.

História mesta Pardubice

Históriu Pardubíc ovplyvnil predovšetkým  rod Pernštejnů. Prvá zmienka o Pardubiciach pochádza z roku 1295. Mesto sa stalo začiatkom 20. storočia mestom letectva, a to na základe prvého uskutočneného letu z Pardubíc do Prahy v roku 1910 Ing. Kašparom.

Architektonické pamiatky

Z doby Pernštejnovcov pochádza i jedna z pardubických dominánt a pamiatok, Zelená brána, z ktorej je vidieť na celé okolie mesta. Za návštevu stojí aj Pardubický zámek s výstavou stálych expozícií alebo Kostel sv. Bartoloměje.

Kultúra

Divadelní nadšenci i kritici si nesmú nechať ujsť predstavenie vo Východočeskom divadle. Za návštevu stojí i komorná filharmónia.

Športové vyžitie

V Pardubiciach sa tradične konajú konské dostihy, z nich  najslávnejší  je Velká pardubická /steeplechase cross-country / Hokejoví fanúšikovia by nemali rozhodne vynechať extra-ligové hokejové zápasy. V neposlednej rade stoja za zmienku  plochodrážne preteky Zlatá přilba konajúce  sa v Pardubiciach -Svítkově.
V Pardubiciach môžete nájsť mnoho služieb ako využiť aktívne i pasívne volný čas. Je možné si zacvičiť pilates, spinning a bodybuilding. Ďalej  využiť masáže, saunu a priaznivci krásnej hnedej pokožky iste využijú  i solárium.

Zaujímavosti v okolí Pardubíc

Pre milovníkov prírody a turistiky ponúka pardubické okolie nespočetne veľa  príležitostí k výletom.Z najznámejších lokalít sa núkajú Železné hory s krajinnou rezerváciou Krkanka, kde bolo prvé nálezisko keltských hradisk. Okolie Sečské přehrady, či národná prírodná rezervácia Bohdanečských rybníků, stojí tiež  za povšimnutie. Priaznivci cykloturistiky  ocenia jednu z najprepracovanejších sietí cyklotrás v celej České republike.
Z okolných kultúrnych pamiatok je treba menovať predovšetkým hrad Kunětická hora, Hrádek u Nechanic či Slatiňany. Tie sú známe  nielen svojím zámkom s hipologickým múzeom ale aj chovom Starokladrubských koní. V neďalekých Holiciach môžete navštíviť africké múzeum chýrneho cestovateľa Emila Holuba alebo sa zúčastniť majstrovskej  súťaže v motokrose.